Detoxikační masáže medem jsou staré a ověřené postupy. V dnešní době nás farmaceutické společnosti zahrnují medikamenty, které užíváme na různá onemocnění, ale které není náš organismus schopen beze zbytku zpracovat. Použije jen určitou část látek, které je tělo schopno přijmout, určité množství organismus vyloučí a zbytek se ukládá v ledvinách, játrech atd. Medová masáž je jeden ze způsobů celkové detoxikace organismu vůbec.

Na masáž se používá včelí med světlý, který obsahuje důležité minerály a stopové prvky, vitamíny převážně řady B, enzymy a aromatické látky, které dávají medu typickou chuť a vůni. V medu je obsaženo zhruba 96 látek a proteinů, které nelze vyrobit a ani jinak získat. Pro lidský organismus a jeho řádnou funkci jsou velmi vhodné a prakticky nezbytné. Med má výrazné detoxikační účinky, působí proti choroboplodným zárodkům a podporuje tvorbu energie.

Pro masáž se med nahřívá na teplotu 48 C. a po úvodní zkoušce na alergii, masáži a prohřátí se nanese na kůži. Prostřednictvím pumpovacích pohybů rukou jsou vysávány staré usazeniny a jedy až z hloubi tělesných tkání. Podle intenzity zanesení med reaguje až do úplného zhrudkovatění. Podle potřeby opakujeme tuto proceduru 2 – 3x. Přes důležité reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla, které k nim náleží. Při onemocnění těchto orgánů se může tímto způsobem podstatně podílí na jejich vyléčení. Medová masáž silně oživuje celý organismus. Je proto vhodná v první řadě při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění, při napětích, nervových poruchách a stavech neklidu. Tato metoda se používá i k ozdravění kloubů s prvním, max. druhým stupněm artrózy.

Kontraindikace

  • Alergie na med
  • Otevřené rány v oblasti masáže
  • Poškození pokožky, ekzémy, vyrážky
  • Rakovina
  • Vysoký oční a krevní tlak
  • Trombóza
  • Infekční choroby