BRANO SAUNA, Hradec nad Moravicí

Finská sauna 

Saunování patří mezi jedny z nejstarších regeneračních a relaxačních metod. Kombinace malé uzavřené místnosti a horkého vzduchu s minimální vlhkostí a teplotou 90°C prohřeje do hloubky celé tělo, ze kterého se přes kůži vyplavují škodlivé toxiny.

Finská sauna se stala v dnešní uspěchané době tím nejlepším prostředkem pro odstranění únavy a stresu, má blahodárné účinky proti bronchitidě, působí preventivně proti nachlazení a osvěžuje.

 

Parní lázeň

Parní lázeň je velmi podobná sauně. Klima je v ní však jiné - mnohem vlhčí a ne tak horké. Tělo se nezahřívá tak prudce jako při saunování. Vlhkost vzduchu dosahuje téměř 100 %, avšak teplota se pohybuje mezi 40 až  60°C. Parní lázeň má velice příjemné pocitové a relaxační účinky, pomáhá při zdravotních potížích s astmatem, zánětem průdušek, revmatických a kloubních onemocněních, poruchách krevního oběhu a významné je působení páry na pokožku. V parní lázni dochází k uvolňování pórů pokožky, čímž dochází k vyplavování nečistot a přebytečného mazu z povrchu těla. 

Parní lázeňParní lázně celkově stimulují celý organismus. Prohřívání organismu má za následek aktivování detoxikačních procesů a spalování tuků.

Hlavní rozdíl mezi klimatem v sauně a parní lázni je ve vlhkosti. Vzduch v sauně je suchý a může citlivé jedince dráždit. Například pro astmatiky je zaručeně vhodnější pára než saunování.

  Ochlazení

Neoddělitelnou součástí saunování je následné ochlazení studenou vodou. Pro odvážné je k dispozici zchlazení pod proudem studené vody z ledového vědra nebo ochlazovací bazén o teplotě kolem 7 °C s recirkulací vody a automatickým dávkováním chemie. Pro ty méně odvážné pak mlžný opar, případně klasická sprcha.

Bazén

Vědro a mlžné tryskywellness

 

 

 

 

 

 

 

  

Kneippův chodník

Pro Kneippovu vodoléčbu je typické střídání teplé a studené vody. Oblázky na dně vodní nádrže masírují

Kneipp chodidla, prokrvení zlepšujei střídavá teplota vody. Teplé koupele pomohou při onemocnění dýchacích cest, u studené koupele nastává trénink cévního řečiště, vhodný např. při chronicky studených nohách. Střídavé koupele zlepšují prokrvení ve všech oblastech těla, využívají se při spasmu cévního systému, rovněž při počínajícím nachlazení a dalších obtížích.

Odpočinek

 Pro odpočinek po saunování jsou k dispozici klidové zóny a odpočívárny a to jak venkovní pro otužilé, tak chladná a teplá. V průběhu vaší návštěvy můžete kdykoliv navštívit také občerstvovnu.

 

Teplá odpočívárna Odpočinek u bazénu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Kontakt

BRANO SAUNA
Tovární okruh 513, Hradec nad Moravicí, okres Opava
605 301 214